Kadın Haberleri, Kadın Portalı, Moda Haberleri

  • admin
  • 232 views
  • 6 Ocak 2016
  • 0
  •  

Saç kınası nasıl hazırlanır?

Saç kınası nasıl hazırlanır?; Öncellikle merhaba, geçmişten günümüze kadar süren kına geneleği sürmeye devam ediyor. Aslında kına saçlarımıza zarar vermemenin yanı sıra çok faydalı olmaktadır. Kına hakkında bir çok kişi saçlarının kuruttuğunu şikayet etmektedir. Kınanın saçlarımıza faydaları ise doağl bir görün kazandırır, yumuşaklık, ışıltı ve saçlarmızı beslenemktedir. Bu sayede krem derdinden de kurtulmuş olursunuz. Saçlarınız için kınanın hazırlanışı aşağıdaki bölümde ayrıntılı bulabilirsiniz.

Bitkisel malzemeleri:

– Bir tutatam kuru papatya
– Bir kaç tane cevizin yeşil kabuğu
– Zeytin yağı
– 300 Gram yeşil kına (kına kesinlikle yeşil olamalıdır, Hint kınası tercih edilmez.)
– Badem yağı (Baden yağı yağı dışında kulanabilceğiniz yağ türleri,çam ve susam yağı olmalıdır.)

Gereken eşya malzemeleri:

– 1 Adet cam kase
– 1 Çift plastik eldiven
– 1 Adet tişört ve tülbent
– 1 Adet vazelin

Hazırlanışı:

Öncellikle kuru papatya şle ceviz kabuğunu bir kabın içerisine konur ve 1 barda su ilave ettikten sonra kaynaktılır. Hada sonra cam kase içine yeşil kınayı dökünüz. Kasenin içerisine koymuş olduğunuz kınanın üzerine kaynatmış olduğunuz ceviz kabuğunun ve kuru papatya suyunun içerisine biraz dökülür. Üzerine badem veya diğer yağların bir bardağın 4 biri kadar döküldikten sonrai yarım su bardağı zeytinyağı eklenir. Hazırlamış olduğumuzu kına halen kuru ise kacun kıvamına gelene kadar ceviz ve papatya suyunu ileve ediniz.

Yapılışı:

Sırada hazırlamış olduğumuz kınayı sürme için öncellikle üzerinize birdegiymeceğiniz tişörtunuz giyiniz. Daha sonra kına kulaklarınız ve boynunuza yapmışmamanı için vazelin sürün. Sonra eldiveni giydikten sonra kınayı sürmeye başlayınız, Sürmüş olduğunuz kına kesinlikle 7 saat süre kalmalıdır, eğer saçınızın daha koyu bir renk olamasını istiyorsanız biraz daha fazla beklemelisiniz. Kınayı süremeye işlemi bittikten sonra tülbentinizi başınıza örtükten sonra bekleyiniz.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ