Kadın Haberleri, Kadın Portalı, Moda Haberleri

  • admin
  • 209 views
  • 7 Ocak 2016
  • 0
  •  

Hamilelikte bacak ağrısına ne iyi gelir?

Hamilelikte bacak ağrısına ne iyi gelir?; Yeni bebek adaylarının en çok sıkıntı çektikleri usulardan biride bacakta oluşan ağrılar, editörlerimiz tarafından uzun bir süredir araştırma yaptıktan hemen sonra sizleri bilgilendirmek için bu sayfa paylaşıyoruz. Baçak ağrılarına dayanmak çok güçtür, her gece tekrarlayan bu kramplar annelerin hem canını yakmakta hemde uykusuz kalmaktadır. Kramplardan kurtulmanın en iyi yolu; dezen, olarak egzersiz yapılması ve özellikle esneme hareketleri bacağımızda oluşan bu ağrıları, azaltmaktadır. Egzersiz yapmadan önce kalsiyum ve magnezyum yüksek minerali zengin olan doğan sular tüketmelisiniz.

Gebelik bacakta oluşan krampların en çok neden olan sebelerinden biri, magnezyum ve kalsiyum azlığı olması, fosfor fazlalığı olması önemli etkenlerden birileridir. Bunun yanı sıra rahimin toplardamar sisteminde yapmış oludğu baskılar, bu neden dolaşımda problem olması, kramp oluşumunun en yoğun etkenlerdendir.

Gebelikte bağacak ağrıları, genellikle 2 hafta ve 3. hafta için sıkça görülmektedir. Ağrıların çoğunlukla geceleri oluşmakta bu yanı sıra, gece zaman zaman sizi uyandıracak kadar şiddetli olmaktadır. Bu arada bu ağrıları azaltmak için varis çoraplar giymeniz de, ağrıları azaltamasın da sizlere yardımcı olacaktır.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ