Kadın Haberleri, Kadın Portalı, Moda Haberleri

  • admin
  • 199 views
  • 7 Ocak 2016
  • 0
  •  

Göz yorgunluğuna ne iyi gelir?

Göz yorgunluğuna ne iyi gelir?; Öncellikle merhaba arkadaşlar, bir çok kişi göz yorgunlu sıkıntısı çekmektedir. Bu nedenleri ise gerek çalışma alanlarında çekmiş olduğumuz rahatsızlık gerekse gündelik hayatta kullanmış olduğumuz bilgisayar, telefon vb. teknoloji aletleri gözlerimize zarar vermektedir. Şimdi sizlerle ile paylaşacağımız göz yorgunluğuna iyi gelen yöntemleri iyi bir şekilde incelemelisiniz. Göz yorgunluğununa; gül suyu, lavanta yağı, salatalık dilimleri, soğuk kompres, çay poşeti gibi bitkiler iyi gelmektedir.

Salatalık dilimleri:

Salatalık dilimlerinin göz yorgunluğuna iyi gelen bitkilerden biridir. Salatalık kesinlike taze olmalıdır. Salatayı ortasında dilimlere ayırdıktan son gözlerinde 15 dk bekletiniz. Daha sonra 3 dk soğuk kompress uygulayın ve daha sonra tekrardan 10 dakika salatalık dilimleri koyunuz.

Çay poşetleri:

Gözlerinizin yorgunluğunu almak için bir diğer uygulanan çay poşeti yöntemi oldukça yoğun tercih edilemktedir. Öncellikle 2 adet çay poşetini demeleyin ve demlendikten hem sonra buzdolabına 15 dakika beletiniz. Buzdolabından çıkardıktan sonra gözlerin koyun ve 10 dakika bekletin. Bu arada çay terçihiniz kesinlikle bitkisel olması sizler için daha etkili olucaktır. Bitkisel çaylar; yeşil çay ve papatya çayını tercih ediniz.

Gül suyu:

Gül su ile gözlerini dinlendirmek için öncellikle 15 adet kurumuş gül parçasını küçük bir demliğin içerine atın ve daha sonra içerisine 1 barda su ilave ediniz. Gül suyunu iyice kaynattıktan sonra gül suyunu bir kapa süzünüz ardında buzdolabına koyunuz. Biz göz damla kapınıza doldurun ve güne 2 sefer gözlerinize damlatınız.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ