Kadın Haberleri, Kadın Portalı, Moda Haberleri

  • admin
  • 192 views
  • 18 Mart 2016
  • 0
  •  

Goji berry kurt üzümü faydaları nelerdir?

Merhaba, goji berry çileği yani bir diğer isimi ile kurt üzümü, doğu asya bölgesinden yetişen kırmızı meyve türü bir bitkidir. Kurt üzümünün boyu 1 ile 3 arasında değişen bir boy uzunluğunu sahip çalı türüdür. Çin tıbbında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri de goji berry’dir. Son yıllarda çinin yanı sıra bir çok ülkede de tüketilmektedir. Kurt üzmünün faydalarının yanı sıra olumsuz yan etikleride bulunmakta, olumsuz etkilerinden bir ise fazla tüketiminde yan etki yaratmaktadır. Bizler özgür melekler olarak kurt üzümü hakkında sadece arama motorları üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinden bu bilgileri sunmatayız. Goji berry’u kesinlikle doktor tavsiyesi ile tüketmenizi tavsiye ederiz.

Gajin Berry Faydaları: Kurt üzümünün faydaları saymakla bitecek gibi değildir. Çünkü o kadar besin kaynaklı bir meyve türüdürki, bağışılık sistemini desteklemektedir. Antioksidan kaynaklı olmasının yanı sıra bu meyve beyin sağlığı içinde yararlıdır. Portakalda bulunun C vitaminden daha fazla c vitanimi barındırmaktadır. Ayrıca araştırmamıza göre Kurt üzümünde %13 oranında protein içermesinin yanı sıra, %8 oranında E ve B vitaminide içermektedir.

Ayrıca; kurt üzümü kanser korumasında, tümör büyümesini durdurmada, menapo semptomlarının yok edici etkiside bulunmaktadır. DNA’yı koruma etkiside bulunmaktadır. Gooji berry meyvesini kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanınız, çünkü her kişide aynı etkiyi yaratmayabilir, bazı kişilerde ise olumsuz etkiler yaratabilir.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ