Kadın Haberleri, Kadın Portalı, Moda Haberleri

Alyans ve tektaş yüzük hangi parmağa takılır
  • admin
  • 314 views
  • 15 Şubat 2016
  • 0
  •  

Alyans ve tektaş yüzük hangi parmağa takılır?

Merhaba, bugün sizlerle alyans ve tektaş yüzüğün hangi parnağa takılacağı hakkında bilgi vericez. Evlenen, nişanlanan ve sevgililer arasında yüzük takan kişilerin bir çok hangi paranağa takılacağı hakkında bilgi sahibi değidir. Bizler özgür melekler ekibi olarak bu konu hakkında detalı bir şekilde konumuz üzerinden sizlere açıklıyoruz. Ayrıca konu hakkında merak ettiğiniz konuları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

1.Tektaş yüzük hangi parmağa takılır: Türk toplumundan erkekler tarafından evlilik teklifi etmek için genelede kullanılan tektaş yüzük, öenmli bir hediye olarak görülmekte ve bağlılık ve değer vermek anlamı içinde nitelendirilmektedir. Tektaş yüzük evlilik teklifi esnasında erkak tarafından kadının sağ elinin yüzük parmağına takılmaktadır.

2.Alyans hangi parmağa takılır: Toplumumuzda alyans evlilik yolundan ilerlerken en önemli adım olarak görülmektedir. Görsel olarak tektaş kadar gösterişli olmasada manevi değeri oldukça büyüktür alyansın. Nişanda ilk önce sağ elin yüzük parmağına takılır. Evlendikten sonra ise sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Çünkü toplumumuzda bir ömür evliliği simgelemektedir.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ