Alexander McQueen 2017 Güz/Kış defilesi!
  • admin
  • 154 views
  • 4 Nisan 2017
  • 0
  •  

Alexander McQueen 2017 Güz/Kış defilesi!

Alexander McQueen 2017 Sonbahar/Kış defilesi bu kez ilhamını pagan kültürü, becerikli topluluklar,eski Cornwall gelenekleri ve bu geleneklerin bilhassa ‘cloutie’ adı bahşedilen istek ağaçlarından alıyor!

Alexander McQueen 2017 Sonbahar/Kış defilesi! foto 1

Alexander McQueen’in Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun ilham kaynağı bu sezon pagan kültürü, marifetli topluluklar, eski Cornwall gelenekleri ve bu geleneklerin bilhassa ‘cloutie’ adı bahşedilen dilek ağaçları… Sarah Burton bu koleksiyonu hazırlarken sihir ve mistisizmi kendisine esas almış.

113
Alexander McQueen 2017 Sonbahar/Kış defilesi! foto 2

İnce uzun ve istikrarsız silüetlerin domine ettiği bu koleksiyonda işlenmemiş kenarlar, patch-work incelemeler, dantel öpüşen güvercinler, hayvan & çiçek desenli goblenler ve cadılığı anımsatan yıldız & güneş figürleri yer alıyor. 16. ve 17. asır ortaçağ iğne işçiliğinden esinlenilerek, çapraz dikiş tekniğiyle tamamlanmış kaşmir ve ipekler koleksiyonun sinyâl kumaşları.

213
Alexander McQueen 2017 Sonbahar/Kış defilesi! foto 3

313
Alexander McQueen 2017 Sonbahar/Kış defilesi! foto 4

413

Alexander McQueen’in Güz/Kış Koleksiyonu’nun ilham kaynağı bu sezon pagan kültürü, becerikli topluluklar, eski Cornwall gelenekleri ve bu geleneklerin özellikle ‘cloutie’ adı bahşedilen istek ağaçları… Sarah Burton bu koleksiyonu hazırlarken sihir ve mistisizmi kendisine esas almış.

İnce uzun ve sıvı silüetlerin domine ettiği bu koleksiyonda işlenmemiş kenarlar, patch-work çalışmalar, dantel öpüşen güvercinler, hayvan & çiçek desenli goblenler ve cadılığı anımsatan yıldız & güneş figürleri yer alıyor. 16. ve 17. asır ortaçağ iğne işçiliğinden esinlenilerek, çapraz dikiş tekniğiyle tamamlanmış kaşmir ve ipekler koleksiyonun muhabere kumaşları.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ