Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!
  • admin
  • 154 views
  • 9 Nisan 2017
  • 0
  •  

Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

Oleg Cassini’den Viola Chan imzalı görkemli bir koleksiyon: Kaleidoscopic Dreams… Chan’in bireysel dokunuşunu katarak şekillendirdiği koleksiyon, Oleg Cassini kadınlarına farklı ve her zamankinden daha ihtişamlı bir dünya sunuyor.

Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu! foto 1

Oleg Cassini Kreatif Direktörü Viola Chan, marka için fazla özel bir Premium Line hazırladı. Chan’in birikimini ve kişisel dokunuşunu katarak oluşturduğu bu koleksiyonun ismi Kaleidoscopic Dreams.

122
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu! foto 2

“Kaleidoscope” Antik Yunan dilinde, çekicilik (kalos), biçim (eidos) ve araştırmak (skopeo) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve ‘güzel biçimleri keşfetme’ anlamına geliyor. İsmine uygun olarak, abartılı, görkemli, feminen ve asil bir havaya sahip koleksiyon, geleneksel el işçiliği kullanılarak özenle hazır ve modern öğelerle zenginleştirilerek tasarımlara zamansız bir tarz kazandırılmış. Viola Chan, keza gelinlik keza de abiye tasarımlarını içeren bu koleksiyonu özgüvenli, modayı peşine düşüp takip eden, çekici, çekici, bağımsızlık ve sofistike bir kadını düşünerek tasarladığını belirtiyor.

222
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu! foto 3

Voila Chan tasarımlarının ayırt edici özelliği, karmakarışık teferruat ve süslemelerdir. Kaleidoscopic Dreams’te de en minik boncuktan küçücük bir düğmeye değin her detayın en ince ayrıntısına değin düşünülmüş olması dikkat çekiyor. Doğanın güzelliği ve ahenginden ilham bölge gelinlikler 5 binin üzerinde boncuk, pul ve kristalle tekrar ayağa sarmalanıyor. Yalnızca işlemelerine 40 saatten fazla süre ayırılan bu tasarımlar yaklaşık olarak birer şaheser özelliği taşıyor.

322
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu! foto 4

Gelinliklerde uzun ve dramatik kuyrukların bolca ve mertçe kullanılmış olması, onlara kraliyet düğünlerine yakışacak derecede ihtişamlı bir görünüş sunuyor. Kat kat, iç içe geçmiş dantellerle oluşturulan şişkin etekler, bele dek inen sırt dekolteleri ve derin göğüs dekolteleri çarpıcı öteki detaylar. Danteller ve bezemelerde yapraklar, çiçekler ve tüy desenleri tercih edilmiş.

422

Oleg Cassini Kreatif Direktörü Viola Chan, marka için fazla özel bir Premium Line hazırladı. Chan’in birikimini ve bireysel dokunuşunu katarak oluşturduğu bu koleksiyonun ismi Kaleidoscopic Dreams.

“Kaleidoscope” Antik Yunan dilinde, güzellik (kalos), biçim (eidos) ve analiz etmek (skopeo) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve ‘güzel biçimleri keşfetme’ anlamına geliyor. İsmine uygun şekilde, abartılı, görkemli, feminen ve asil bir havaya sahip koleksiyon, geleneksel el işçiliği kullanılarak özenle hazırlanmış ve çağdaş öğelerle zenginleştirilerek tasarımlara vakitsiz bir tarz kazandırılmış. Viola Chan, ayrıca gelinlik keza de abiye tasarımlarını içeren bu koleksiyonu özgüvenli, modayı peşine düşüp takip eden, cazibeli, albenili, özgürlük ve sofistike bir kadını düşünerek tasarladığını belirtiyor.

Voila Chan tasarımlarının ayırt edici özelliği, karmakarışık ayrıntı ve süslemelerdir. Kaleidoscopic Dreams’te de en minik boncuktan minicik bir düğmeye değin her detayın en ince ayrıntısına dek düşünülmüş olması uyarı çekiyor. Doğanın güzelliği ve ahenginden ilham bölge gelinlikler 5 binin üstünde boncuk, pul ve kristalle tekrar ayağa sarmalanıyor. Yalnızca işlemelerine 40 saatten fazla vakit ayırılan bu tasarımlar az daha birer şaheser özelliği taşıyor.

Gelinliklerde uzun ve dramatik kuyrukların çokça ve yiğitçe kullanılmış olması, onlara kraliyet düğünlerine yakışacak derecede ihtişamlı bir görünüm sunuyor. Kat kat, iç içe geçmiş dantellerle oluşturulan şişkin etekler, bele değin inen sırt dekolteleri ve derin göğüs dekolteleri çarpıcı diğer detaylar. Danteller ve bezemelerde yapraklar, çiçekler ve tüy desenleri tercih edilmiş.

Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ